CORELDRAW: CO WARTO WIEDZIEĆ O TYM PROGRAMIE?

Jest jednym z podstawowych narzędzi graficznych, a grono jego użytkowników na całym świecie konsekwentnie wzrasta. CorelDraw to program ceniony zarówno wśród artystów, jak i tych, którzy zawodowo zajmują się reklamą. Co można zaprojektować przy jego wsparciu? Jakimi cechami wyróżnia ów program?

CorelDraw – cechy charakterystyczne

Program CorelDraw to podstawowe narzędzie w rękach tych, którzy zajmują się grafiką wektorową. Czym wyróżnia się taki rodzaj grafiki komputerowej? W jej przypadku każdy obraz opisywany jest za pomocą brył lub figur geometrycznych. Odcinki, krzywe, okręgi oraz wielokąty – takimi pojęciami posługują się najczęściej specjaliści korzystający z tego oprogramowania. Ten rodzaj grafiki cieszy się wielkim powodzeniem, gdyż za jego pomocą można przygotować materiały do druku w taki sposób, by nie stracić jakości oraz kolorów. Dzięki temu programy do grafiki wektorowej, takie jak CorelDraw, już dawno zyskały przewagę nad tymi programami, które bazują na grafice rastrowej (bazującej na kolorowych pikselach, z których składa się grafika).

Co można zaprojektować za pomocą programu CorelDraw?

Możliwości wykorzystania tego programu w praktyce jest wiele. W wielu przypadkach CorelDraw wykorzystywany jest do obróbki gotowych obrazów i zdjęć, bywa i tak, że za jego pomocą od A do Z projektowana jest cała grafika. Osoby zajmujące się fotografią ocenią możliwości, jakie daje im ten program w zakresie obróbki zdjęć. Czerwone oczy, kadr, kolorystyka zdjęcia czy bałagan w kadrze – wszystko to można poprawić za pomocą Corela. Oprogramowanie to pozwala również na zaprojektowanie wielu ciekawych materiałów informacyjnych i reklamowych. Ulotki, plakaty, bannery oraz szyldy – do takich projektów w świecie reklamy najczęściej wykorzystywany jest ten program.

CorelDraw to dość proste, a jednocześnie wszechstronne i profesjonalne rozwiązanie.Ten program, w rękach dobrego grafika, staje się narzędziem, za pomocą którego można stworzyć wiele wspaniałych materiałów oraz dzieł sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *